Emise

Emise akcií, IPO

Díky vstupu na burzu se akcie společnosti začnou obchodovat na kapitálovém trhu. Motivy mohou být různé, nejčastěji jimi bývají získání finančních prostředků pro nové projekty nebo prodej části společnosti původními majiteli. Některé emise byly uskutečněny z reklamních a prestižních důvodů. Výhodou takto získaného kapitálu je skutečnost, že zůstane ve společnosti na dobu neurčitou a nenese s sebou další náklady (úroky). Pro investory je u takové investice lákavá transparentnost a likvidita.

56

klientům jsme pomohli s dluhopisy

3,5

miliard korun v emisích

O vstupu na pražskou burzu START

START je trhem pro menší inovativní společnosti s hodnotou od velikosti 1 mil. €, které chtějí získat nový kapitál, případně jejichž majitelé chtějí částečně nebo zcela ze stávajícího podnikání vystoupit a kapitalizovat tak svoji dosavadní činnost. Výhodou STARTu oproti jiným obdobným trhům v Evropě jsou minimální náklady na straně emitenta. Cena nového kapitálu se tak stává konkurenceschopnou jakékoliv jiné formě financování nebo exitu.

Obchodování na trhu START není kontinuální jako na jiných trzích pražské burzy, ale jedná se o aukci, která probíhá 4x v roce, v předem stanovených dnech, tzv. START Days. Do této aukce se firmy, které mají zájem o získání kapitálu nebo prodej části nebo celku firmy, či kombinaci navýšení a prodeje, hlásí. V průběhu aukce se potkává nabídka emitenta s poptávkou ze strany investorů.

Emise akcií, případně veřejná emise akcií IPO

Ne vždy je vhodné financování dluhem, zvláště pro projekty s větším rizikem (a zároveň s velkým potenciálem) je vhodnější nalézt investory, kteří jsou ochotní podílet se na tomto zvýšeném riziku a za to očekávají vyšší zhodnocení své investice.

Pro tento případ je vhodné vydat se cestou emise akcií.

Nabídka akcií může být jak soukromá, tak ve formě veřejné nabídky prostřednictvím specializovaných burzovních segmentů. V atovém případě hovoříme o IPO /Initial Public Offering).

V České republice je možno IPO provést např. prostřednictvím Burzy cenných papírů Praha, a.s. (www.pse.cz) a jejího segmentu START. V těchto případech spolupracujeme s naší sesterskou společností CYRRUS, a.s., která je členem pražské burzy.

Jak to funguje?

Konzultace

Kontaktujte nás telefonicky nebo skrze kontaktní formulář. Popište nám váš záměr a my se vám ozveme a pozveme vás na osobní setkání, kde probereme možnosti.

Cenová nabídka

Na základě informací a osobní konzultace vám připravíme cenovou nabídku. Ta se může lišit dle parametrů emise (veřejná nabídka/neveřejná nabídka) a rozsahem poptaných služeb.

Podklady pro IPO

V pokročilejší fázi budeme potřebovat základní dokumenty o společnosti, zejména hospodářské výsledky, obchodní a finanční plán atd.

Vstup na burzu

Tady teprve veškerá práce začíná. Výhodou je, že potřebné kroky už budou v této fázi především na nás.

Prokonzultujte s námi IPO vaší společnosti

Pomohli jsme už stovkám společností s akvizicemi, vlastnickou strukturou nebo dražbou akcií. Neznáme problémy, vše je řešitelné.

Setkejme se.

* Odesláním formuláře budeme zpracovávat vaše osobní údaje pro účel vyřízení poptávky. Více informací o zpracování osobních údajů najdete zde.