Prodej

Prodej a nákup společností, strukturování transakcí

Prodej

Chcete se spojit s partnerem? Není možná generační obměna vlastnictví? Chcete se věnovat jinému oboru?

V takových případech se nabízí úvaha o prodeji vaší společnosti.

CCF pro vás může diskrétní formou vyhledat potenciální zájemce, organizovat jednání a připravit potřebnou dokumentaci, od úvodní informace (teaser), přes dohody o mlčenlivosti, Dataroom včetně řízeného přístupu, organizovat akviziční výběrové řízení, vypracování transakční dokumentace a jsme schopni pomoci Vám i se strukturou transakce a bezpečným vypořádáním.

Akvizice

Zdá se vám tempo organického růstu vaší společnosti pomalé? Máte vedle sebe konkurenci, která by mohla vyrůst a ohrozit Vás? Nebo se objevil nový, doplňkový segment k vašim produktům a hraje se o čas a trh? Bylo by vhodné rozšířit váš záběr o dodavatele, či naopak o klíčového odběratele?

Pokud odpověď zní kladně, je Akvizice to pravé pro vás.

CCF pro vás může vyhledat zajímavou investiční příležitost dle vašich požadavků anebo vám pomůže vámi vybranou společnost koupit. Můžeme se pochlubit zkušenostmi se zajišťováním investic nejen v ČR, ale v celém regionu střední Evropy. V uvedených případech jsme schopni zajistit veškeré procesy související jak s prodejem, tak i akvizicí společností. Můžeme též působit jen jako garant určité části celého procesu, např. ocenění společnosti nebo vypořádání transakce.

Můžeme také poskytnout AKVIZIČNÍ ŠŤÍT, kdy budeme vystupovat za vás. Štít se používá zejména v případech, kdy by informace o konečném kupujícím vyvolala buď nepodložená cenová očekávání, nebo by nepřekonatelnou byla překážkou jednání.

Základní typy přeměn společností

Fúze

Motivem těchto operací bývá nejčastěji zjednodušení organizačních struktur a řízení společností, často však přináší zajímavé synergické efekty v podnikání a může znamenat i daňovou optimalizaci.

Rozdělení

Rozdělení je opačným procesem k fúzi. Může dojít k založení dvou a více nových společností, nebo se mohou nástupnické části s pojit s jinými subjekty (rozdělení sloučením). Procesní stránka rozdělení je velmi podobná fúzi.

Odštěpení

V této variantě rozdělení původní společnost zůstává, pouze ze sebe vyděluje část podniku do nové firmy. Vzniká tak sesterská, nikoli dceřiná společnost. Vhodné řešení např. při vypořádání společníků.


Strukturování transakcí

V některých případech bývá vhodné spojit akviziční proces s přeměnou (fúzí, rozdělením apod.) Typickým případem je fúze dolů (downstream) při financování akvizice dluhem. V českém právu nejsou náklady spojené s akvizičním úvěrem bez dalšího daňově uznatelné. Fúze dolů pak tento problém řeší a i financující banka dosáhne lepšího zajištění, když dluh i generátor hodnoty a aktiva jsou sloučeny v jednom subjektu.

Prokonzultujte s námi dražbu cenných papírů

Pomohli jsme už stovkám společností s akvizicemi, vlastnickou strukturou nebo dražbou akcií. Neznáme problémy, vše je řešitelné.

Setkejme se.

* Odesláním formuláře budeme zpracovávat vaše osobní údaje pro účel vyřízení poptávky. Více informací o zpracování osobních údajů najdete zde.

Z blogu o dražbách a výběrových řízení

Valnou hromadu v roce 2020 mohou společnosti uspořádat později nebo taky korespondenčně

Vládní opatření proti šíření koronaviru v podstatě znemožňují společnostem uspořádat valnou hromadu. Může se tak stát, že v řádném termínu společnosti nestihnou projednat povinné… CELÝ ČLÁNEK